Tvorba webových stránek, CRM,PR, IS, E-SHOP & IT Outsourcing

Počet kybernetických útoků roste. Češi se ale příliš bát nemusí

Tisk

zpět na předchozí stánku

Bezpečnostní společnost Check Point zveřejnila aktuální žebříček virových hrozeb. Z něj je patrné, že počet nejrůznějších počítačových útoků ve světě stoupá. Paradoxně ve vodách českého internetu je ale bezpečněji. Virová nákaza hrozí více například i na sousedním Slovensku.

Celkový počet virů, které brázdí internetem, však v říjnu rostl. Počet aktivních malwarových rodin se zvýšil ve srovnání s předchozím měsícem o pět procent. Je tedy patrné, že se kyberzločinci připravují na Vánoce – v tomto období totiž tradičně koluje sítí nejvíce hrozeb v celém roce. Obezřetnost je tedy na místě.

Ransomware vede

Experti varují především před hrozbami, které se internetem šíří nejčastěji. „Ransomware Locky, který se poprvé objevil v únoru letošního roku, i nadále roste a posunul se ze třetí příčky mezi nejrozšířenějšími malwarovými rodinami na druhou,“ konstatoval Řeháček.

„Bankovní trojan Zeus se posunul o dvě místa a vrátil se do Top 3. Důvodem dalšího vzestupu Lockyho je konstantní vytváření nových variant a rozšíření distribučního mechanismu, který převážně využívá nevyžádané e-maily. Tvůrci neustále mění typy souborů používané pro stahování ransomwaru, včetně doc, xls a wsf souborů, a také významně mění strukturu rozesílaného spamu,“ doplnil bezpečnostní expert.

Ransomware je souhrnné označení pro vyděračské viry, které nasazují kyberzločinci v poslední době stále častěji. Tento nezvaný návštěvník uzamkne data v počítači a za jejich odemčení požaduje výkupné. Ani po jeho zaplacení však uživatelé nemají jistotu, že jim budou data opět zpřístupněna.

Zdroj:https://www.novinky.cz/internet-a-pc/bezpecnost/423754-pocet-kybernetickych-utoku-roste-cesi-se-ale-prilis-bat-nemusi.html

GALERIE TŘI GENERACE KODETŮ Umělecké kovářství a zámečnictví v Hradci Králové Doktor Dulek – Profesionální opravy důlků bez lakování metody PDR (Paintless Dent Repair) B. Braun Medical s.r.o. HOTEL TEREZIÁNSKÝ DVŮR Nautillus Pilates - fitness Kosmetička a vizážistka Oxana Isaková IVF EUROPE Piezokeramika
Kontakty

Kontakty

+420 775 946 363

Příjem objednávek
Po - Pá: 8:00-17:00 objednavky@omegaczech.cz

+420 601 325 367

Technická podpora
Po - Ne: 8:00-20:00 podpora@omegaczech.cz

Kontakt

Kontaktní formulář

Jméno: *
E-mail: *
Poznámka: *
   

Optimalizováno pro verze prohlížeče IE 7 a vyšší.

Copyright © | Since 2007 OMEGA WEB Czech, OMEGA Czech | All Rights Reserved. info@omegaczech.cz